همه چیز در مورد خرید دوربین مداربسته HD

خرید دوربین مداربسته HD

مدت زمان مطالعه مقاله : ۱۴ دقیقه

امروزه دوربین‌ های مداربسته برای تمامی ارگان ها بسیار حائز اهمیت می‌باشد زیرا با نصب و راه اندازی آن ها امنیت و آرامش به طور قابل توجهی افزایش یافته است. به علاوه آمارها نیز نشان می‌دهند که در مکان‌ های تحت نظارت دوربین مداربسته جرم و جنایات کم تری نسبت به سایر مکان ها اتفاق می‌افتد. از این رو بهترین سیستم های تشخیص و بازدارنده به دوربین های مداربسته اطلاق داده می‌شود که امروزه نیز تمامی سازمان ها به منظور محافظت از اطلاعات و کالاهای با ارزش خود در برابر آسیب و سرقت از یک سیستم دوربین مداربسته کمک می‌گیرند. زیرا فیلم‌ هایی که توسط دوربین ضبط می‌شود در صورت نیاز می‌تواند به عنوان یک مدرک بسیار مهم ارائه گردد. جالب است بدانید که با نصب بسیاری از انواع دوربین های مداربسته می‌توانید تصاویر را به صورت زنده از راه دور تماشا کنید.

مقدمه

امروزه دوربین‌ های مداربسته برای تمامی ارگان ها بسیار حائز اهمیت می‌باشد زیرا با نصب و راه اندازی آن ها امنیت و آرامش به طور قابل توجهی افزایش یافته است. به علاوه آمارها نیز نشان می‌دهند که در مکان‌ های تحت نظارت دوربین مداربسته جرم و جنایات کم تری نسبت به سایر مکان ها اتفاق می‌افتد. از این رو بهترین سیستم های تشخیص و بازدارنده به دوربین های مداربسته اطلاق داده می‌شود که امروزه نیز تمامی سازمان ها به منظور محافظت از اطلاعات و کالاهای با ارزش خود در برابر آسیب و سرقت از یک سیستم دوربین مداربسته کمک می‌گیرند. زیرا فیلم‌ هایی که توسط دوربین ضبط می‌شود در صورت نیاز می‌تواند به عنوان یک مدرک بسیار مهم ارائه گردد. جالب است بدانید که با نصب بسیاری از انواع دوربین های مداربسته می‌توانید تصاویر را به صورت زنده از راه دور تماشا کنید.

 ابتدایی ترین نوع سیستم های نظارتی، دوربین مداربسته آنالوگ می‌باشد که شامل اجزایی نظیر دستگاه ضبط DVR یا NVR، دوربین های مداربسته و میکروفن ( اختیاری ) می‌باشد که تمامی میکروفن ها و دوربین ها به دستگاه ضبط وصل می‌شوند و تصاویر دوربین ها بر روی هاردی که داخل دستگاه ضبط قرار دارد، ذخیره می‌شود. پس از آن به منظور این ‌که سیستم امنیتی دوربین مداربسته آنالوگ به شبکه تغییر داده شود باید تمامی کابل ها و تجهیزات عوض می‌شدند که همین امر سبب ‌شد تا هزینه بروز رسانی و تغییر سیستم به طور قابل توجهی بالا برود. از این رو به منظور جلوگیری از افزایش هزینه، دوربین ‌های مداربسته HD جایگزین دوربین های مداربسته آنالوگ شدند.

دوربین‌ های مداربسته HD بر روی بستر آنالوگ راه ‌اندازی و نصب می‌شوند. این کار باعث می‌شود تا سیستم ‌های قدیمی آنالوگ بدون تغییر بستر و با هزینه بسیار پایین به سیستم جدید HD بروز رسانی شوند. دوربین‌های مداربسته HD به چهار دسته تقسیم می‌شوند که می‌توان به دوربین‌های HD-SDI، AHD، HD-CVI و HD-TVI اشاره کرد. جالب است بدانید که هر چهار دسته قابلیت پشتیبانی از تصویر برداری با رزولوشن ۱۹۲۰*۱۰۸۰ را دارا می‌باشند. هم چنین لازم است بدانید که دوربین های مداربسته HD برای کاربران خانگی و تجاری گذینه بسیار مناسبی به شمار می‌روند. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات جامعی در رابطه با خرید دوربین مداربسته HD در اختیارتان قرار دهیم.

راهنمای جامع خرید دوربین مداربسته HD

به منظور خرید دوربین مداربسته HD بسیار اهمیت دارد که شما تمامی فاکتورهای تاثیر گذار بر کاربرد مورد نظر خود را بررسی کنید. این فاکتورهای تاثیر گذار می‌توانند با توجه به شرایط نور محیطی، شرایط آب و هوایی و … که قصد دارید دوربین را در آن محل نصب کنید، متفاوت باشند. به علاوه تصمیم شما برای انتخاب یک دوربین مداربسته HD می‌تواند تحت تاثیر جزئیات تصاویری که می‌خواهید به دست آورید یا میزان امنیتی بودن شرایط  قرار بگیرد. هم چنین بسیار مهم است که شما هدف خود را از نصب و راه اندازی دوربین مداربسته HD به طور دقیق شرح دهید تا فروشنده بهترین نوع دوربین مداربسته HD را خدمت شما ارائه دهد. بنابراین در این بخش با ما همراه باشید تا شما را برای خرید بهترین نوع دوربین مداربسته HD راهنمایی کنیم.

دیگر افراد متوجه ثبت فیلم توسط دوربین مداربسته HD بشوند یا خیر؟

اگر پاسخ شما به سوال بالا خیر باشد، مشخص می‌شود که شما به یک دوربین مداربسته مخفی احتیاج دارید که اگر افراد از قبل از محل دوربین مداربسته HD آگاهی نداشته باشند، مکان آن را به راحتی نمی‌توانند پیدا کنند. این نوع از دوربین های مداربسته HD می‌توانند با شکل های ظاهری متفاوت همانند یک سنسور تشخیص دود در محل مورد نظر نصب شوند، در حالی که وظیفه اصلی آن ها فیلمبرداری به صورت مخفیانه از منطقه است. اگر نسبت به درست انجام دادن وظیفه برخی از کارکنان خود مشکوک هستید، نصب این نوع از دوربین های مداربسته HD توصیه می‌شود.

به چه سطحی از کیفیت تصاویر ثبت شده توسط دوربین مداربسته HD نیازمندید؟؟

در مرحله دوم از راهنمای جامع خرید دوربین مداربسته HD شما باید به طور دقیق نسبت به نیازهای خود آگاه باشید. مثلا اگر شما می‌خواهید دوربین مداربسته را برای مشاهده‌ی کسانی که نمی‌شناسید مورد استفاده قرار دهید باید دوربینی انتخاب کنید که از رزولوشن بسیار بالا برخوردار باشد. از این رو در صورت نیاز شما می‌توانید از تصاویر بسیار با کیفیت ثبت شده توسط دوربین HD برای متهم کردن فرد مثلا یک دزد در دادگاه استفاده کنید. دوربین مداربسته HD با کیفیت، دوربینی است که رزولوشن آن از ۵۵۰TVL بالاتر باشد. اما اگر دوربین مداربسته را برای نظارت بر کارکنان خود مورد استفاده قرار می‌دهید، نیازی نیست دوربینی با رزولوشن بسیار بالا خریداری کنید. زیرا حتی در کیفیت‌ پایین با رزولوشن پایین نیز می‌توانید هویت کارمندان خود را تشخیص دهید.

در تصاویر چه سطحی از نور می‌خواهید؟

در این مرحله از خرید دوربین مداربسته HD لازم است شرایط نور محلی که می‌خواهید دوربین مداربسته را نصب کنید، بسنجید. اگر قرار است دوربین در مکانی کم نور نصب شود پس باید اقدام به خرید دوربین مداربسته HD با لوکس پایین کنید. یعنی دوربین شما باید توانایی ثبت تصاویر با کیفیت بالا حتی در محیط های بسیار کم نور را داشته باشد. اگر دوربین قرار است در تاریکی مطلق مورد استفاده قرار گیرد پس باید دوربینی خریداری کنید که دارای LED مادون قرمز باشد یا دوربینی با حساسیت نورافکن LED IR جداگانه و مادون قرمز باشد. این نوع از دوربین های مداربسته HD از آن جایی که با سطح روشنایی صفر لوکس رتبه بندی می‌شوند توانایی ثبت تصاویر سیاه و سفید در تاریکی مطلق را دارند.

آیا ممکن است دوربین مداربسته HD مورد آسیب ناگهانی قرار گیرد

ااگر پاسخ شما به سوال بالا مثبت است بنابراین شما باید نسبت به خرید دوربین مداربسته HD با مقاومت بالا اقدام کنید تا دوربین شما در معرض خرابکاری دزدها قرار نگیرد. این نوع از دوربین‌های مداربسته به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در برابر هر گونه آسیب احتمالی محفوظ می‌مانند.

دوربین مداربسته HD قرار است چه فاصله‌ای را پوشش دهد؟

یکی از فاکتورهای بسیار مهم در خرید دوربین مداربسته HD فاصله سوژه مورد نظر تا دوربین است که شما را تا حد زیادی در انتخاب سایز، شکل لنز و نوع دوربین راهنمایی می‌کند. از این رو اگر شما یک دوربین مداربسته HD چند کانونی را خریداری کنید، هنگام نصب دوربین می‌توانید زاویه و محدوده لنز را به صورت دستی تغییر دهید که این عمل برد و زاویه دید متفاوتی از دوربین در اختیار شما قرار می‌دهد. اما اگر دوربین مداربسته HD را با لنز ثابت خریداری کنید، نمی‌توانید برد و زاویه دید دوربین را به صورت دلخواه تغییر دهید. بنابراین هنگام خرید دوربین مداربسته HD توجه داشته باشید که لنزی با سایز مناسب انتخاب کنید.

دوربین مداربسته HD قرار است کجا نصب شود؟

قبل از خرید دوربین مداربسته HD باید مکان نصب را به دقت بررسی کنید. مثلا اگر شما یک دوربین مداربسته HD با یک براکت سه محوره بخرید، می‌توانید آن را در هر جایی که بخواهید مثلا بر روی سقف، پشت بام یا دیوار نصب کنید. البته توجه داشته باشید که اگر ارتفاع دوربین خیلی زیاد باشد بدون شک شما موفق به تشخیص چهره افراد نخواهید شد. به علاوه اگر دوربین در ارتفاع بسیار پایین نیز نصب شود، خرابکاران می‌توانند به راحتی دوربین را از کار بیندازند.

آیا در فضای باز بدون حفاظ از دوربین مداربسته HD استفاده می‌کنید؟

دوربین‌ های مداربسته HD دارای اجزای الکتریکی هستند که ممکن است در برابر عناصر مختلف حساسیت زیادی از خود نشان دهند. بنابراین اگر خاک یا آب وارد دوربین مداربسته شود، کیفیت ویدیوهای دوربین به طور قابل توجهی کاهش پیدا خواهد کرد به گونه‌ای که حتی ممکن است به طور کامل از کار بیفتد. بنابراین خرید یک قاب محافظ برای دوربین های مداربسته HD کمک می‌کند تا دوربین های مداربسته از آسیب گرد و غبار و رطوبت در فضای باز در امان بمانند. اگر هم دوربین مداربسته را بدون هیچ گونه محافظی در فضای باز نصب کردید حتما اطمینان حاصل کنید که دوربین در برابر نفوذ گرد و خاک و آب از مقاومت بسیار بالایی برخوردار باشد.

چه نوع و استایلی از دوربین ‌های مداربسته HD را می‌پسندید؟

در این مرحله از راهنمای جامع خرید دوربین مداربسته HD لازم است به دنبال کاربرد دوربین مداربسته باشید. دوربین‌ های مداربسته HD همان طور که در بخش مقدمه گفته شد انواع متفاوتی دارد که هر کدام از آن ها کاربردهای خاصی دارند و دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند. به طور کلی دوربین های مداربسته قدیم که از نظر طراحی کاملا شناخته شده هستند برای استفاده در منزل مناسب نمی‌باشند اما همین دوربین های قدیمی برای نصب و راه اندازی در مکان های کاری کاملا مناسب هستند و تا به امروزه در کشف جرم و جنایت نقش بسیار مفیدی را ایفا کرده‌اند.

سخن پایانی

هنگام خرید دوربین مداربسته HD، انتخاب لنز برای اکثر کاربران کار مشکلی به نظر می‌رسد. اما امروزه اکثر فروشندگان لنزهای CCD را به مشتریان پیشنهاد می‌دهند. CCD یک دستگاه شارژ متصل است که نور را به یک سیگنال دیجیتالی تبدیل می‌کند و این سیگنال دیجیتالی توسط یک کامپیوتر، مانیتور یا ریکوردر ویدیو دیجیتالی به نمایش درآید. به طور کلی لنزهای CCD تصاویر واضح‌ تر و بهتری را نسبت به لنزهای CMOC ارائه می‌دهند که البته از هزینه نسبتا بالایی برخوردار هستند. اما لنزهای CMOC نسبت به لنزهای CCD در جریان الکتریکی پایین تری کار می‌کنند که در نتیجه مصرف الکتریکی این نوع از لنزها نیز کم تر می‌باشد. به علاوه این لنزهای دارای باتری های بسیار کوچکی هستند که از طول عمر بیشتری برخوردار می‌باشند.

به عنوان سخن پایانی توصیه می‌کنیم که دوربین‌ مداربسته HD و لوازم جانبی آن را حتما در صورت امکان از برندها و فروشگاه‌ های دوربین مداربسته در مشهد و سایت های معتبر مانند رایمون خریداری کنید تا از گارانتی، خدمات نصب و راه اندازی و … برخوردار شوید. هم چنین توجه داشته باشید که قبل از خرید دوربین مداربسته HD تمام ۸ مرحله بالا را مورد بررسی قرار دهید و در نهایت از کسانی که دوربین‌ مداربسته HD مد نظر شما را مورد استفاده قرار داده‌اند، مشورت کنید تا بتوانید بهترین و مناسب‌ ترین انتخاب را داشته باشید. پس از آن برای نصب دوربین مداربسته سعی کنید حتما از افراد متخصص نصب و راه اندازی کمک بگیرید. در پایان امیدواریم که مطالب این مقاله برای شما مفید بوده باشد و با رعایت تمامی نکات بالا بتوانید بهترین دوربین مداربسته HD را خریداری کنید.   

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button