همه چیز در مورد دوربین مداربسته در بیرجند

دوربین مدار بسته در بیرجند

در دنیای امروز با پیشرفت تکنولوژی امکانات پیشرفته و جدیدی در همه کشورها به وجود آمده است. امروزه امنیت در زندگی و محل کار حرف اول را می‌زند. با ساخت دوربین مداربسته امنیت و آرامش به طور قابل توجه‌ای افزایش یافت، در واقع آمار گرفته شده نشان می‌دهد که در مکان‌های تحت نظارت دوربین‌های مداربسته جرم و جنایات کم‌تری نسبت به مکان‌های بدون نظارت اتفاق می‌افتد. مثلا استفاده از تصاویر دوربین‌های مداربسته در سطح شهر به بخشی از روند پیگیری پلیس و سازمان‌های امنیتی تبدیل شده است.

مقدمه

در دنیای امروز با پیشرفت تکنولوژی امکانات پیشرفته و جدیدی در همه کشورها به وجود آمده است. امروزه امنیت در زندگی و محل کار حرف اول را می‌زند. با ساخت دوربین مداربسته امنیت و آرامش به طور قابل توجه‌ای افزایش یافت، در واقع آمار گرفته شده نشان می‌دهد که در مکان‌های تحت نظارت دوربین‌های مداربسته جرم و جنایات کم‌تری نسبت به مکان‌های بدون نظارت اتفاق می‌افتد. مثلا استفاده از تصاویر دوربین‌های مداربسته در سطح شهر به بخشی از روند پیگیری پلیس و سازمان‌های امنیتی تبدیل شده است.

دوربین‌های مداربسته براساس شکل ظاهری و نوع کاربردشان نام‌گذاری می‌شوند و شما باید با توجه به مکان و کاربردی که می‌خواهید بهترین نوع آن را برای خود انتخاب کنید. این دوربین‌ها در مکان‌های داخلی سقف‌دار و محیط بیرونی فضای باز استفاده می‌شوند. اگر بخواهیم تاریخچه دوربین‌های مداربسته را برای شما شرح دهیم باید بدانید که استفاده از آن به سال ۱۹۴۲ برمی‌گردد که ارتش آلمان از آن برای نظارت بر روند پرتاب موشک‌های خود استفاده می‌کند و اولین دوربین‌های تجاری در سال ۱۹۴۹ در آمریکا عرضه شد. در حال حاضر در سراسر کشورهای دنیا از دوربین‌های مداربسته برای اهداف نظارتی یا شخصی استفاده مفید می‌شود و حتی الان در شهرهای کوچک ایران مانند بیرجند نیز این دوربین‌ها بسیار پرکاربرد می‌باشد.

اولین نسل دوربین‌های مداربسته و پرطرفدارترین آن‌ها دوربین‌های مداربسته آنالوگ بودند که در بیرجند رایج‌ترین مدل به حساب می‌آمدند. بعد از آن دوربین‌های مداربسته آنالوگ اچ‌دی روی کار آمد که رزولوشن و وضوح تصاویر در آن‌ها خیلی بهتر بود و شما می‌توانید با مقایسه تفاوت تصاویر در دوربین‌های آنالوگ معمولی با دوربین‌های آنالوگ اچ‌دی به خوبی متوجه تفاوت در پیشرفت مدل‌ها شوید. بعد از آن دوربین‌های مدار بسته تحت شبکه ساخته شدند که به دوربین‌های اینترنتی معروف بودند و در آخر دوربین‌های مداربسته بی‌سیم و سیمی، دوربین‌های مداربسته دید در شب و روز بسیار رایج شدند. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا درباره انواع دوربین‌های مداربسته و کاربرد آن‌ها در شهر بیرجند به شما اطلاعاتی بدهیم.

 

نصب دوربین مداربسته در بیرجند

استان خراسان جنوبی در شرق ایران واقع شده است و مرکز آن بیرجند است. مساحت این استان ۱۵۱,۱۹۳ کیلومترمربع می‌باشد و از این لحاظ سومین استان ایران است. این شهر طی سال‌های متوالی پیشرفت زیاد و چشم‌گیری در زمینه‌های مختلف داشته است. مثلا دارای سازمان آبرسانی است و بنگاه آبلوله آن به عنوان اولین سازمان آبرسانی ایران به شمار می‌رود، باغ اکبریه، مدرسه شوکتیه از مکان‌های معروف و تاریخی بیرجند به شمار می‌روند. بیرجند با اینکه شهری کوچک می‌باشد اما پیشرفت تکنولوژی کاملا در آن حس می‌شود. در زمینه تولید دوربین‌های مدار بسته نیز بسیار قوی و خوب عمل کرده است و همچنین دارای نمایندگی‌های مختلفی می‌باشد. در این بخش با ما همراه باشید تا چگونگی سفارش و مدل‌های مختلف را به شما معرفی کنیم

چگونگی سفارش سیستم دوربین مداربسته در بیرجند

برای نصب دوربین مداربسته در هر محلی لازم است قبل آن تحقیقات لازم درباره محل آن و ویزگی‌هایش انجام شود و بعد از نظارت و آنالیز محل مورد نظر از محل نصب دوربین وارد مرحله اجرا طرح شویم یعنی با یک اجرای اصولی و طبق استانداردها سیستم نظارت تصویری مورد نظر خود را نصب کنیم. برای نصب دوربین مداربسته لازم است لیست اقلام مورد نیاز برای آن را تحلیل و تهیه کنیم تا هنگام اجرای سیستم تصویری مورد نظر به چالش برخورد نکنیم. شما می‌توانید قبل از خرید با جستجو درباره دوربین‌های مداربسته مختلف و خواندن نظارت مشتری‌های مختلف ابتدا اطلاعات کافی بدست آورید سپس اقدام به خرید کنید. شاید جالب باشد بدانید که قیمت سیستم دوربین مداربسته در تهران کمتر از بیرجند است اما اگر خرید خود را به صورت اینترنتی از سایت رایمون انجام دهید بعضی از سایت‌های معتبر هستند که سفارش از آن‌ها برای تمام استان‌های ایران هزینه یکسانی دارد. به طور میانگین قیمت تجهیزات در بیرجند ۱۵درصد بیشتر از ارزش واقعی آن در تهران و بازارهای آن است. البته دلیل آن منطقی است چون همه تجهیزات اصولا در شهرهای بزرگ ایران مانند تهران، اصفهان یا مشهد تولید می‌شود و برای نمایندگی‌های مختلف در سراسر ایران ارسال می‌شود به همین دلیل هزینه رفت‌وآمد و هزینه‌های دیگری که برای نمایندگی‌ها در شهرهای کوچک دارد هزینه آن کمی بیشتر از ارزش واقعی است. اگر قصد خرید حضوری را دارید حتما قبل آن با کارشناسان و مشاوران نمایندگی مورد نظرتان تحقیق کنید و بعد سفارش دهید تا بعدا از سفارش خود پشیمان نشوید. شرکت هایک‌ویژن، مایلسایت و دوربین مداربسته آنالوگ و تحت شبکه نمایندگی‌های مختلف دوربین مداربسته در بیرجند هستند که در آن‌ها کلیه تجهیزات جانبی سیستم‌های حفاظتی و فروش و نصب یافت می‌شود.

انواع دوربین مداربسته

دوربین‌های مداربسته دارای مدل‌های متنوع هستند که از لحاظ شکل ظاهری، زاویه حرکتی و فرم حرکتی متفاوت می‌باشد. دوربین‌های مداربسته مستقل از مدل‌شان به سه دسته آنالوگ، تحت شبکه یا IP و دو منظوره تقسیم می‌شوند، در واقع تقسیم‌بندی دوربین‌های مداربسته براساس نحوه انتقال اطلاعات دوربین به مرکز کنترل است. انواع دوربین‌های مداربسته از لحاظ شکل ظاهری شامل دوربین‌های گنبدی، جعبه‌ای و استوانه‌ای است و همچنین از لحاظ نوع عملکرد؛ شامل گردان، حرارتی، دید در شب و مدل‌های دیگر است. در صورتی که دوربین‌های مداربسته دارای پوشش محافظتی در برابر نفوذ آب باشند امکان استفاده در فضای بیرونی را نیز دارند. در واقع استفاده از دوربین مداربسته به بیرون یا داخل محدود نمی‌شود و کاربردهای زیادی می‌تواند داشته باشد. فروشندگان و راهنمایان خرید دوربین مداربسته پیشنهاد می‌دهند که راهنمای انتخاب دوربین‌های مداربسته را با دقت مطالعه کنید تا امکان این را داشته باشید بهترین انتخاب را برای خود انجام دهید و با توجه به نیاز شما و کارایی‌های مختلف فروشندگان مختلفی را در بیرجند دارا می‌باشد

دوربین مداربسته آنالوگ

دوربین مداربسته آنالوگ یک وسیله الکترونیکی برای دریافت تصاویر و تبدیل آن‌ها به سیگنال‌های الکترونیکی است. این عمل در دوربین‌های مداربسته به وسیله حسگر الکترونیکی دوربین یا Imaging Sensor صورت می‌گیرد. این حسگر می‌تواند شامل انواع CCD یا CMOS باشد. این دوربین‌ها اصولا بسیار ساده و کم هزینه هستند. دوربین‌های آنالوگ را می‌توانید مستقیم به تلویزیون وصل کنید و تصاویر آن را ببینید. این دوربین‌ها نسل قدیمی‌تر از دوربین‌های مداربسته را تشکیل می‌دهند. کیفیت تصویر این مدل دوربین‌ها نسبت به مدل دوربین‌های شبکه یا دیجیتال محدود می‌باشد. شاید بزرگترین مشکل دوربین‌های آنالوگ را همین موضوع رزولوشن آن‌ها و محدودیت شدید کیفیت تصاویر دانست

   دوربین تحت شبکه

دوربین تحت شبکه

دوربین مداربسته تحت شبکه نوعی از دوربین‌های مداربسته است. انتقال اطلاعات از طریق کابل انجام می‌شود و این اطلاعات از طریق پروتکل شبکه انتقال داده می‌شود. درواقع دوربین‌های تحت شبکه مانند نوعی کامپیوتر کوچک است و پردازش تصاویر در خود دوربین انجام می‌شود.کمپانی هایک‌ویژن نیز در تولید دوربین از قدرتمندترین‌ها می‌باشد. دوربین‌های مداربسته تحت شبکه در رمزگذاری، کیفیت‌های تصوبر و چندین مورد دیگر بسیار قدرتمند و عالی عمل کرده است این مدل دوربین کاملا جای دوربین‌های آنالوگ را گرفته است. در ابتدا دوربین‌ها به دلیل پهنای باند اینترنت در سراسر جهان و پایین بودن آن اختلاف زمانی زیادی در تصاویر مشاهده می‌شد اما با مرور زمان و افزایش سرعت اینترنت تا حدودی این مشکل برطرف شد و این مدل طرفداران زیادی دارد. همچنین لازم است بدانید هوش مصنوعی از مهم‌ترین ویژگی‌های دوربین تحت شبکه است. از معایب این مدل قیمت بسیار زیاد آن نسبت به دوربین‌های آنالوگ است. علت بالا بودن قیمت این دوربین‌ها اینست که توانایی پردازش و ذخیره تصاویر در خود دوربین امکان‌پذیر است.

دوربین‌های مداربسته دومنظوره

این دوربین در واقع دوربین مداربسته آنالوگ است که پرت خروجی شبکه در آن تعبیه شده است. درواقع کیفیت آن‌ها آنالوگ است و امکان استفاده از آن به صورت دوربین آنالوگ و دوربین تحت شبکه وجود دارد. استفاده از این دوربین وقتی توصیه می‌شود که سیستم مداربسته از نوع آنالوگ باشد اما اتصال یک یا چند دوربین به صورت مستقیم به شبکه مورد نیاز است. این شیوه دوگانگی در این مدل باعث می‌شود در صورت خرابی یک بستر مثلا بستر آنالوگ، بستر دیگر مثلا بستر تحت شبکه بکار گرفته شود و هیچ تصویری گم نشود. 

سخن پایانی

در این مقاله درباره دوربین‌های مداربسته و مدل‌های مختلف آن و همچنین دوربین مداربسته در بیرجند توضیحاتی در اختیار شما قرار دادیم. به عنوان سخن آخر به شما توصیه می‌شود که از نصب دوربین مداربسته در محل کار یا منزل خود استفاده نمایید. در واقع برای ایجاد امنیت بیشتر و حفاظت از اموال خود گاهی وقتا لازم است از دوربین‌ مداربسته‌ای که به ملاک‌ها و فاکتورهای شما برای خرید دوربین می‌آید استفاده کنید. دوربین‌های مداربسته در بسیاری از موارد باعث کاهش جرم خواهند شد و به طور کلی تاثیر مهمی در کیفیت زندگی دارند.

توصیه دیگری که خرید نوعی از دوربین‌ها به شما می‌شود اینست که برای خرید دوربین مداربسته دید در شب برای نصب به دسنگاه DVR از فروشگاه‌های معتبر خرید نمایید. به طور کلی سعی کنید قبل از خرید خود تحقیقات را به طورکامل انجام دهید و نیازهای خود را که باعث شده است به فکر خرید دوربین بیافتید در نظر بگیرید و بعد بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. دلیل اصلی برای هر کس که به فکر نصب دوربین مداربسته میافتد اینست که به مجرمان و دزدان هشدار دهد تا مدارکی روشن علیه آن‌ها وجود دارد و صاحب آن محل می‌تواند به راحتی فیلم‌های دوربین را بررسی کنید و بعد نتیجه‌گیری کند. امیدواریم مطالب این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد و اطلاعات لازم را به شما داده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button