الزام واحدهای صنفی مشهد به نصب دوربین مداربسته

الزام واحد های صنفی به نصب دوربین مداربسته

نائب رئیس دوم اتاق اصناف مشهد در نشست هم اندیشی اتحادیه صنف الکترونیک خبر از مصوبه الزام واحد های صنفی مشهد به نصب دوربین مداربسته خبر دادند. این جلسه در محل همایش های اتاق اصناف با حضور رئیس اداره نظارت براماکن عمومی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی، معاون اداره کل امنیتی استانداری خراسان رضوی و اعضاء صنف نصب دوربین های مداربسته برگزار گردیده بود.

نصب دوربین مداربسته در واحد های صنفی یکی از الزامات اخذ پروانه کسب خواهد بود

سید محسن خاوری هاشمی اظهار داشتند، با همکاری و تعامل پلیس اماکن نصب دوربین مداربسته در واحد های صنفی متقاضی پروانه کسب الزامی گردید.
ایشان هدف از تصویب این مصوبه را پیشگیری از وقوع جرم و سرقت در واحد های صنفی عنوان کردند. این مصوبه در کمسیون نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی جهت اجرا به تصویب رسید.

واحد های صنفی از افراد خبره و با صلاحیت در نصب دوربین مداربسته استفاده کنند.

استفاده از افراد خبره و با صلاحیت جهت نصب دوربین مداربسته از جمله موضوعاتی بود که در این جلسه به آن تاکید شد. آقای خاوری در این جلسه اظهار داشتند شهروندان گرامی جهت حصول اطمینان از کارکرد و انتخاب صحیح سیستم های نظارت تصویری می توانند از کارشناسان این صنف حفاظتی بهره مند شوند.

ایشان همچنین فرمودند به کارگیری افراد بدون صلاحیت و بدون مجوز فعالیت از صنف الکترونیک مشکلات فراوانی را برای همشهریان ایجاد کرده است.

ضوابط نصب دوربین مداربسته

همچنین در این جلسه جناب سرهنگ منصورزاده ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص مشکلات و مسائل پیش آمده درباره بکارگیری افراد بدون صلاحیت مجددا به استفاده از افراد مورد تایید اتحادیه الکترونیک جهت نصب دوربین مدار بسته در مشهد تاکید کردند.  همچنین ایشان فرمودند:  قوانین و دستور العملهایی برای نصب دوربین مداربسته وجود دارد که باید به آنها توجه شود. به عنوان مثال برخی از صنوف برای نصب دوربین مداربسته نیازمند اخذ مجوز از اداره امکان می باشند و نصب و بکارگیری سیستم های نظارت تصویری بدون مجوز برای این صنوف تخلف محسوب خواهد شد.

همچنین رئیس اداره اماکن نصب تابلوی هشدار وجود دوربین مداربسته در اماکن عمومی و مشاء را از الزامات دانستند و خاطر نشان کردند صب اینگونه دوربین ها علاوه بر مسائل امنیتی، مسائل اخلاقی را هم به دنبال دارد، استنباط بسیاری از افراد این هست که می توانند این تجهیزات رادر هرمکانی  قرار دهند،  حال اینکه نباید دوربین در مکانهای مخفی باشد ودر صورت مشاهده اینگونه موارد با خاطی برخورد شدید قانونی صورت خواهد گرفت.

استفاده از UPS و همچنین در نظر گرفتن فضای ذخیره سازی برای آرشیو تصاویر تا حدود یک ماه را نیز از دیگر ضوابط عنوان کردند.

چرایی الزام صنوف به نصب دوربین مداربسته ؟

معاون اداره کل امنیتی استان در پاسخ به این سوال که چرا صنوف ملزم به نصب دوربین مداربسته هستند، مقوله امنیت را بیان کردند و فرمودند که همه ما در امر امنیت دخیل هستیم و امنیت یک امر جمعی است و تمامی افراد در برقراری امنیت نقش موثر خواهند داشت.

ایشان در ادامه فرمودند همچنان که بیمار قدر سلامتی را بهتر می داند، ارزش امنیت و اهمیت آن زمانی آشکار خواهد شد که مسئله امنیتی در جامعه حادث شده باشد.

درخواست های معاون اداره کل امنیتی استان از اعضای رسته حفاظتی استان

اید اللهی خاطر نشان کرد: ما از اعضاء رسمی  اتحادیه توقع داریم کارهای نصب و راه اندازی دوربین های مدار بسته را به نحو مطلوب انجام دهند تا برای پیگیریهای بعدی دچار مشکل نشویم زیرا اگرنتوانیم از پول و هزینه ای که سرمایه می شود و تجهیزاتی که استفاده می شود، بهره برداری کنیم، عملا در ایجاد امنیت هیچ اتفاقی نیفتاده است.

معاون اداره کل امنیتی استانداری خراسان رضوی بیان داشت: ما عزممان را جزم کردیم تا در استان و به ویژه مشهد الرضا کارهای خوبی انجام شود و اعضای رسمی اتحادیه کارهای نصب دوربین های مدار بسته را به عهده بگیرند، به همین جهت دستورالعمل شورای امنیت کشور را با امضای شخص استاندار وقت به ادارات و سازمانها و ارگانهای مختلف ابلاغ کردیم.

اسداللهی خطاب به اعضاء اتحادیه تأکید کرد: در شأ ن شما، اتحادیه و مشهد الرضاست که وظیفه خود را خوب، اقتصادی و امنیتی انجام دهید، مشتری به دنبال ارزان بودن کالاست، حداقل توقع ما اینست که بحث حرفه ای در توجیه مشتری طوری باشد که مشتری سرمایه گذاری خود را هدر ندهد.

وی از تعیین سطح اعضاء این رسته در اتحادیه خبر داد و در ادامه افزود: اگر شما طراحی، جانمایی، نصب و پشتیبانی خوبی نداشته باشید، هزینه تبدیل به ارز خارجی شده و حق مطلب ادا نخواهد شد.

اسداللهی ضمن تأکید بر امر آموزش اعضاء اتحادیه اضافه کرد: آموزش نقش بی بدیل در مسائل مختلف و پیشرفت توسعه ی کار برای عضو اتحادیه داشته و اعضاء اتحادیه در صورت نقص کار آن پذیرفته و نسبت به رفع آن همت گمارند.

لینک خبر

2 thoughts on “الزام واحدهای صنفی مشهد به نصب دوربین مداربسته

  1. erotik izle :

    I have recently started a website, the information you provide on this website has helped me greatly. Thanks for all of your time & work. Ginnifer Wilmer Marsiella

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button